Üyelerden Gelen Şiirler

Şiir Defteri Şair Üyelerimizden

casset - SENDİN Şiiri

SENDİN

Sen!
Sendin geceler boyu düşlediğim.Sendin her soluğumda içime hapsettiğim ve sendin o bakmaya doyamadığım gözlerin sahibi,gözün aydın!mahkum ettiğin bir ben varım,birde masum düşlerim.

Ben nice sevgilerden beraat ettim.Niceleri tutsak edemedi beni.Hükmüm hiç değişmedi.Kurallar hep aynı,piyonlar farklıydı.

Hiç kaybolmadım o karanlıkta.Yolumu hiç şaşırmadım.Ve bir gün,o gün gelince karşıma,sanki hiç yürümemiş gibi kalakaldım,senide ortak ettim bu masum savaşıma.

Dedim ya ben çürümüş aşkların peşinden hiç koşmadım.O zavallı hayata hiçbir zaman karışmadım.Gözlerim hiç beklemedi.Ne bir yaş akıttım,nede uzun uzun gidişine baktım.

Sen!
Kalabalığın arasında tek basına.Hani tarlalarda papatyalar vardır bilir misin?Uzun sıralar halindedir,hiçbirini ayırt edemezsin.Bazen bir gül karışır arasına yada bir sümbül.Bazen diğerlerinden farksızdır,bazen görememek imkansızdır.Tıpkı sen gibi,tıpkı gözlerin gibi.

Ya mecburiyeti bilir misin?Ay güneşe,güneşte ay’a mecburdur.Toprakla suyu ayırabilir misin?Yeşil olmasa mavinin ne anlamı var.Ak kara için,kara da ak için var.TIPKI BİZ GİBİ.

Pişman değilim.Beraatımı değil müebbetimi,o güzel gözlerinde ömür boyu hapsimi istiyorum.SENI ÇOK SEVİYORUM.

casset üyesinin diğer şiirleri


Telif hakları bulunan şiirlerin kaldırılması için [email protected] adresine başvurunuz